KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Andırın Meslek Yüksekokulu

Okulumuz Öğrencileri İçin Oryantasyon Programı Düzenlendi-08.10.2021

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Andırın Meslek Yüksekokulu olarak 5 Ekim 2021 Çarşamba günü saat 13:00’ da Meslek Yüksekokulumuz Konferans salonunda öğrencilere “Oryantasyon Eğitimi” verildi. Covid-19 önlemleri gereği sosyal mesafe kurallarına uygun olarak yapılan oryantasyon eğitimine akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Meslek Yüksekokulumuz Müdür Yrd. Öğr. Gör. Şeyma Y. PEHLİVAN, yaptığı konuşmada okulumuzu tercih eden öğrencilerimize hayırlı olsun temennisinde bulunduktan sonra okul yaşamına ve ilçemize uyum süreçlerine katkıda bulunmak, okulun yapısı ile olanaklarını tanımalarına yardımcı olmak ve alışma süreçlerini hızlandırmak amacıyla bu oryantasyon programını gerçekleştirdiklerini dile getirdi. Ayrıca bu tür programların sadece üniversiteye yeni başlayan öğrencilerle sınırlı kalmaması ve tüm sınıflar için ne zaman ihtiyaç duyulursa uygulanması gerekliliğine ve oryantasyon eğitiminin süreklilik göstermesinin öğrencilerin duyabileceği ihtiyaçlara cevap vermesi bakımından daha etkili olacağı düşüncesine de vurgu yaptı.

Meslek Yüksekokulumuz Müdür Yrd. Öğr. Gör. Lütfi ERBAP ise konuşmasında; Okulumuza yeni başlayan öğrencilere başarı temennisinde bulunarak, akademik takvim, ders seçme, not sistemi, otomasyon sistemi, uzaktan eğitim sistemi, WhatsApp uygulamaları, staj protokolleri hakkında detaylı bilgi paylaştı.