KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Andırın Meslek Yüksekokulu

İlçemizde Gerçekleştirilen “Milli Ağaçlandırma Günü” Etkinliğine MYO Olarak Katıldık-19.11.2021

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Tarım ve Orman Bakanlığı ile Orman Genel Müdürlüğü tarafından ortaklaşa yürütülen “Geleceğe Nefes Ol” kampanyası kapsamında Gökahmetli Mahallesi Maltepesi mevkiinde 93 dekarlık arazide gerçekleşen etkinlikte fidanlar toprakla buluştu.

Maske ve mesafe kurallarına riayet edilerek gerçekleştirilen fidan dikim törenine Andırın Belediye Başkanı Ahmet DOĞAN, Okulumuz Müdürü Prof. Dr. Kenan Sinan DAYISOYLU, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Uğur ADSAY, İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Erol DOĞAN, Andırın Orman İşletme Müdürü Uğur KARA ve işletme personeli başta olmak üzere çeşitli kurumların temsilcileri, MYO Ormancılık bölümü öğretim görevlileri, öğretmen ve öğrenciler katılım sağladı.

Milli Ağaçlandırma Günü’nün bu yılki “Bugün Fidan Yarın Nefes” sloganı ile ilçemizde 2600 Fıstık Çamı fidanı yarınlara nefes olma yolunda toprağa kavuştu. Andırın MYO olarak Türkiye genelinde düzenlenen bu tür etkinliklerin son derece kutsal ve anlamlı olduğu bilinciyle, böylesi değerli bir kampanyaya katkı sunuyor olmanın gururu ve mutluluğunu yaşıyoruz.