KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Andırın Meslek Yüksekokulu

Meslek Yüksekokulumuzda Oryantasyon Eğitimi Gerçekleştirildi-07.10.2022

Okulumuza yeni kayıt yaptıran öğrencilerimizin okul yaşamına ve şehre uyum süreçlerine katkıda bulunmak, okulumuzun genel yapısı, amaçları ve öğrencilerin görev, yetki ve sorumlulukları konusunda bilgi vermek ve öğrencilerin faydalanabilecek alanları ile ilgili bilgileri paylaşmak üzere hazırlanan oryantasyon eğitimi Meslek Yüksekokulumuz Karacaoğlan Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Oryantasyon programı Okulumuz Müdürü Prof. Dr. Kenan Sinan DAYISOYLU’nun açılış konuşması ile başladı. DAYISOYLU sözlerine köklü bir geçmişe sahip olan Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’nin öğrencilerini geleceğe en iyi şekilde hazırlama sorumluluğuna sahip bir eğitim kurumu olduğunu vurguladı. Ayrıca Okulumuz Müdür Yardımcıları Öğr. Lütfi ERBAP ve Öğr.Gör. Şeyma YETİŞ PEHLİVAN tarafından okul ve programlar hakkında detaylı açıklamaların yapıldığı ve öğrencilere Öğrenci Bilgi Sistemi, Uzaktan Eğitim derslerinin işleyişi, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Önlisans Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği ile ilgili birtakım bilgilerin verildiği toplantıda  yeni eğitim - öğretim yılının öğrencilere ve akademisyenlere hayırlı olması temennisinde bulunuldu.

Toplantı sonunda öğrenciler tarafından dile getirilen kimi hususlar karşılıklı olarak değerlendirildi.SAYILARLA ÜNİVERSİTEMİZ

37744

Öğrenci

98928

Mezun

1272

Akademik Personel

1256

İdari Personel

272

Aktif Program

30

Öğretim Elemanı Başına Öğrenci

157869

Kütüphane Kaynağı