KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Andırın Meslek Yüksekokulu

Okul Müdürümüz Prof.Dr. K. Sinan DAYISOYLU “Dünya Gıda Günü” Etkinliğine Panelist Olarak Katıldı-01.11.2022

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü, Kahramanmaraş İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve KSÜ Gıda Öğrenci Topluluğu iş birliğinde Dünya Gıda Günü münasebetiyle “Gıda Etkinliği” farkındalık programı gerçekleştirildi.

“Daha iyi üretim, daha iyi beslenme, daha iyi bir çevre ve daha iyi bir yaşam.” sloganıyla KSÜ Ziraat Fakültesi Konferans Salonunda düzenlenen etkinliğin açılış konuşmasını Rektör Prof. Dr. Alptekin YASIM yaptı. Rektör Yasım, gıda sorununun gün geçtikçe dünyanın gündeminde daha fazla yer işgal ettiğini belirterek “Ukrayna-Rusya Savaşı bize gösterdi ki artık insanlar gıda ihtiyacını karşılamada sıkıntı yaşama ihtimalini düşünmeye başladılar. Dünya üzerinde gıda üretimi konusuyla ile birlikte lojistik anlamda tedarik konusunda da sıkıntı yaşanabiliyor. Biz ülke olarak bu sorunu çözecek kabiliyetlere sahibiz. Yeterli alana da insan gücüne de sahibiz.” değerlendirmelerinde bulundu.

Kahramanmaraş İl Tarım ve Orman Müdürü Ramazan Bilir de yaptığı selamlama konuşmasında kendisinin KSÜ Ziraat Fakültesi mezunu olduğunu ve KSÜ iş birliğiyle böyle bir programı tertip etmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek katılımcılara ve programda emeği geçenlere teşekkür etti.

Açılış konuşmalarının ardından panel oturumuna geçildi. Panelde oturum yöneticiliğini KSÜ Gıda Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yekta GEZGİNÇ yaparken KSÜ Gıda Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Kenan Sinan DAYISOYLU ve İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Gıda ve Yem Şube Müdürü Osman YAKAR konuşmacı olarak yer aldılar. Panelistler, gıda gününün anlam ve önemi, gıda güvenliği, gıda kaybı, gıda israfı gibi pek çok konuda katılımcıları bilgilendirdi.

Etkinlik, katılımcılara Kahramanmaraş’ın yöresel ürünlerinden oluşan ikramlar yapılmasıyla son buldu.SAYILARLA ÜNİVERSİTEMİZ

37744

Öğrenci

98928

Mezun

1272

Akademik Personel

1256

İdari Personel

272

Aktif Program

30

Öğretim Elemanı Başına Öğrenci

157869

Kütüphane Kaynağı